Hent deltagerliste som PDF

Deltagerliste

Der er tilmeldt 153 deltagere, heraf har de 151 valgt at figurere på denne liste

Vis pr. side
Side:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
Sorter efter

Aksel Andersen

Stilling: Udviklingskonsulent
Kommune/Organisation/ Firma: Region Syddanmark

Anders Stryhn

Stilling: Erhvervs- og turistchef
Kommune/Organisation/ Firma: Vækst Jammerbugt

Ann Elisabeth Bjerrehøj

Stilling: Leder Ekstern Udvikling & Analyse
Kommune/Organisation/ Firma: Ringkøbing-Skjern Kommune

Anna Bendtsen

Stilling: Eventkoordinatorelev
Kommune/Organisation/ Firma: Fredericia Kommune

Anna Oosterhof

Stilling: Turismeudviklingschef
Kommune/Organisation/ Firma: Turismeudvikling Hjørring Kommune

Anne Møller Jørgensen

Stilling: Planlægger
Kommune/Organisation/ Firma: Hjørring Kommune

Anne-Grete Sørensen

Stilling: Turistchef
Kommune/Organisation/ Firma: Holbæk Erhvervsforum

Anne-Mette Knattrup

Stilling: Turistchef
Kommune/Organisation/ Firma: VisitRanders

Annette Lisa Kjær

Stilling: Centerchef
Kommune/Organisation/ Firma: Stevns Kommune

Benedicte Helvad

Stilling: Bestyrelsesmedlem
Kommune/Organisation/ Firma: Fritidshusejernes Landsforening

Benny Balsgaard

Stilling: Kommunaldirektør
Kommune/Organisation/ Firma: Langeland Kommune

Bettina Kampmann

Stilling: Projektchef
Kommune/Organisation/ Firma: VisitNordsjælland

Birgit Munkholm Dabney

Stilling: Klyngekoordinator
Kommune/Organisation/ Firma: Udvikling Fyn

Birgitte Hee Olesen

Stilling: Direktør
Kommune/Organisation/ Firma: Inspiring Denmark

Birthe Jørgensen

Stilling: Strategi- og udviklingschef
Kommune/Organisation/ Firma: Dansk Kyst- og Naturturisme

Britta Leth

Stilling: Turismekonsulent/Ø-turismeambassadør
Kommune/Organisation/ Firma: Turismekonsulent Britta Leth

Cathrine Wagner

Stilling: Turismeudviklingskonsulent
Kommune/Organisation/ Firma: Ringkøbing-Skjern Kommune

Charlotte Kastbjerg

Stilling: turistchef
Kommune/Organisation/ Firma: VisitViborg

Charlotte Thomsen

Stilling: Kultur- og turismekonsulent
Kommune/Organisation/ Firma: Vejen Kommune

Chris Husdon

Stilling: Turistchef
Kommune/Organisation/ Firma: VisitTromsø

Christian Barding

Stilling: Centerchef
Kommune/Organisation/ Firma: Guldborgsund Kommune

Claudia Andersen

Stilling: Sekretariatschef
Kommune/Organisation/ Firma: Dansk Kyst- og Naturturisme

Claus Jelle

Stilling: IoT & Smart City strategist
Kommune/Organisation/ Firma: TDC

Claus Koch

Stilling: Videncenterchef
Kommune/Organisation/ Firma: EA Lillebælt / UC Lillebælt

Claus Lyngby Petersen

Stilling: Chefkonsulent
Kommune/Organisation/ Firma: Lolland Kommune

Dennis Jensen

Stilling: Erhvervs- og udviklingschef
Kommune/Organisation/ Firma: Randers Kommune

Else Søjmark

Stilling: Formand for erhvervs- og arbejdsmarkedsudvalget
Kommune/Organisation/ Firma: Norddjurs Kommune

Erik Buhl

Stilling: Borgmester
Kommune/Organisation/ Firma: Varde Kommune

Flemming Rasmussen

Stilling: Turismedirektør
Kommune/Organisation/ Firma: Destination Djursland

Grethe Nørtoft Saabye

Stilling: Udvalgsformand
Kommune/Organisation/ Firma: Lejre Kommune

Hans-Jørgen Olsen

Stilling: Direktør
Kommune/Organisation/ Firma: VisitOdsherred

Heidi H. Lings

Stilling: Leder
Kommune/Organisation/ Firma: Fredericia Kommune

Helen Rosager

Stilling: Chefkonsulent
Kommune/Organisation/ Firma: Syddjurs Kommune

Helle Bjerg Hellesøe

Stilling: Turismekoordinator
Kommune/Organisation/ Firma: Holstebro Kommune

Helle Christoffersen

Stilling: Erhvervskonsulent
Kommune/Organisation/ Firma: Frederiksberg Kommune

Helle Rosenberg

Stilling: Turistchef
Kommune/Organisation/ Firma: Kystlandet

Henrik Jensen

Stilling: Erhvervskonsulent
Kommune/Organisation/ Firma: Thisted Kommune

Henrik Louring Nielsen

Stilling: Leder
Kommune/Organisation/ Firma: Haderslev Kommune

Ilse Sørensen

Stilling: Administrationschef
Kommune/Organisation/ Firma: Stevns Kommune

Irene Lauridsen

Stilling: Miljøkonsulent
Kommune/Organisation/ Firma: Dansk Kano og Kajak Forbund

Jacob Kirkegaard Larsen

Stilling: Souschef
Kommune/Organisation/ Firma: Dansk Kyst- og Naturturisme

Jan Kanne

Stilling: Specialkonsulent
Kommune/Organisation/ Firma: Næstved Kommune

Jane Madvig Søndergaard

Stilling: Turistchef
Kommune/Organisation/ Firma: Esbjerg Erhvervsudvikling

Jani Hansen

Stilling: Vicekommunaldirektør
Kommune/Organisation/ Firma: Langeland Kommune

Jens Hausted

Stilling: Direktør
Kommune/Organisation/ Firma: Dansk Kyst-og Naturturisme

Jens Müller

Stilling: Direktør
Kommune/Organisation/ Firma: VisitVestsjælland A/S

Jesper Bengtson

Stilling: Regionschef
Kommune/Organisation/ Firma: HORESTA

Jesper Simonsen

Stilling: Afdelingsleder
Kommune/Organisation/ Firma: Skanderborg Kommune

Jesper Bøjer Jensen

Stilling: Chefkonsulent
Kommune/Organisation/ Firma: KL/KKR Sjælland

Jette Nielsen

Stilling: Turistchef
Kommune/Organisation/ Firma: Visit Ikast-Brande
KL - Weidekampsgade 10 - 2300 - København S - 33703370