Hent deltagerliste som PDF

Deltagerliste

Følgende 383 er tilmeldt arrangementet

Vis pr. side
Side:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Sorter efter

Aino Halsboe

Kommune/Organisation/Firma: Jammerbugt Kommune
Titel: Leder Familiecenteret
Deltagertype: Embedsmand/ Andet
Afdeling: Børne- og Familieforvaltningen

Aldin Lemes

Kommune/Organisation/Firma: Psykiatrien i Region Syddanmark
Titel: Tværkommunal projektkonsulent
Deltagertype: Embedsmand/ Andet
Afdeling: Psykiatriadministrationen

Amalie Skovgaard

Kommune/Organisation/Firma: Bornholms regionskommune, Center for Børn og Familie
Titel: Faglig koordinator
Deltagertype: Embedsmand/ Andet
Afdeling: Myndighed og tilsyn

Amelevi Hounou Rathleff

Kommune/Organisation/Firma: Memox
Titel: Indehaver
Deltagertype: Udstiller
Afdeling: Udvikling

Anders Lundsgaard

Kommune/Organisation/Firma: Aabenraa Kommune
Titel: Børne- og Familiechef
Deltagertype: Embedsmand/ Andet
Afdeling: Børn og Familie

Anders Lundsgaard

Kommune/Organisation/Firma: Aabenraa Kommune
Titel: Børn- og Familiechef
Deltagertype: Embedsmand/ Andet
Afdeling: Børn og Familie

Ane Marie Schwartz

Kommune/Organisation/Firma: Nyborg Kommune
Titel: Ledenden sundhedsplejerske
Deltagertype: Embedsmand/ Andet
Afdeling: Børneafdelingen

Anette Bjerring

Kommune/Organisation/Firma: hvidovre sundhedspleje
Titel: souschef
Deltagertype: Embedsmand/ Andet
Afdeling: Sundhedsplejen

Anette Baadsgaard

Kommune/Organisation/Firma: JanusCentret
Titel: Afdelingsleder/socialrådgiver
Deltagertype: Embedsmand/ Andet
Afdeling: JanusCentret

Anette Hammershøi

Kommune/Organisation/Firma: Socialstyrelsen
Titel: Specialkonsulent
Deltagertype: Embedsmand/ Andet
Afdeling: Team Børn i Risiko

Anette Stadel

Kommune/Organisation/Firma: Glostrup
Titel: Social pædagog
Deltagertype: Embedsmand/ Andet
Afdeling: Varmeværket

Anette Engel Thuelund Nielsen

Kommune/Organisation/Firma: Center for børn, unge og familier, Svendborg Kommune
Titel: Afdelingsleder
Deltagertype: Embedsmand/ Andet
Afdeling: Bo- og aflastningstilbuddet tankefuld

Anette Stevn Jensen

Kommune/Organisation/Firma: Hjørring kommune
Titel: Børne- og Familiechef
Deltagertype: Embedsmand/ Andet
Afdeling: Børne- og Familieområdet

Anita H.d. Olsen

Kommune/Organisation/Firma: Næstved Kommune
Titel: Job- og familierådgiver
Deltagertype: Embedsmand/ Andet
Afdeling: Familien på vej

Anja Falk

Kommune/Organisation/Firma: Ringsted Kommune, Børnecenter
Titel: Afdelingsleder
Deltagertype: Embedsmand/ Andet
Afdeling: Børne- og familierådgivningen

Anja Hansen

Kommune/Organisation/Firma: Vejle kommune
Titel: Leder
Deltagertype: Embedsmand/ Andet
Afdeling: Børne- og Familiecentret

Anja Hededal

Kommune/Organisation/Firma: Helsingør Kommune
Titel: Områdeleder
Deltagertype: Embedsmand/ Andet
Afdeling: Familierådgivningen

Anja Kogsdal

Kommune/Organisation/Firma: Nyborg Kommune
Titel: udvalgsformand
Deltagertype: Politiker
Afdeling: Socialafdelingen

Anja Kongsdal

Kommune/Organisation/Firma: Nyborg Kommune
Titel: Byrådsmedlem, formand for Social- og Familieudvalget
Deltagertype: Politiker
Afdeling: Byrådet

Ann Jensen

Kommune/Organisation/Firma: Faxe Kommune
Titel: teamleder
Deltagertype: Embedsmand/ Andet
Afdeling: Familie og Ungeindsatsen

Ann Mainz Christensen

Kommune/Organisation/Firma: Favrskov Kommune
Titel: Afdeilngsleder
Deltagertype: Embedsmand/ Andet
Afdeling: Familierådgivningen

Ann Charlotte G. Vilstrup

Kommune/Organisation/Firma: Billund Kommune
Titel: Byrådsmedlem
Deltagertype: Politiker
Afdeling: Byrådspolitikker

Ann Sofie Haugbjerg

Kommune/Organisation/Firma: Fabu - socialfagligt konsulenthus
Titel: Faglig koordinator
Deltagertype: Embedsmand/ Andet
Afdeling: Fabu samværscentret

Anna Blindum

Kommune/Organisation/Firma: Røde Kors
Titel: Projektleder
Deltagertype: Embedsmand/ Andet
Afdeling: Landskontoret, National afdeling

Anna Marie Schurmann Carstens

Kommune/Organisation/Firma: Børnerådet
Titel: Juridisk specialkonsulent
Deltagertype: Embedsmand/ Andet
Afdeling: Jura

Ann-Britt Volmer

Kommune/Organisation/Firma: Kerteminde
Titel: Leder
Deltagertype: Embedsmand/ Andet
Afdeling: Familiehuset, Børnenes Hus og Villaen

Anne Korbo Christensen

Kommune/Organisation/Firma: Næstved Kommune
Titel: Chefkonsulent
Deltagertype: Embedsmand/ Andet
Afdeling: Center for Børn og Unge

Anne Randløv

Kommune/Organisation/Firma: Furesø kommune
Titel: afdelingsleder
Deltagertype: Embedsmand/ Andet
Afdeling: PPR 0-6 år

Anne Rovsing

Kommune/Organisation/Firma: KBH
Titel: afdelingsleder
Deltagertype: Embedsmand/ Andet
Afdeling: Borgercenter Børn og unge

Anne Steenberg

Kommune/Organisation/Firma: Københavns kommune Borgercenter Børn og Unge
Titel: Borgercenterchef
Deltagertype: Embedsmand/ Andet
Afdeling: Borgercenter Børn og Unge - Staben

Anne Lund Seidelin

Kommune/Organisation/Firma: Langeland Kommune
Titel: Projektkoordinator
Deltagertype: Embedsmand/ Andet
Afdeling: Læring & Trivsel

Anne Skovmand Thomsen

Kommune/Organisation/Firma: Fredericia Kommune
Titel: Leder af Familie- og handicaprådgivningen
Deltagertype: Embedsmand/ Andet
Afdeling: Familie- og handicaprådgivningen

Anne Sophie Sandstød Nielsen

Kommune/Organisation/Firma: Socialstyrelsen
Titel: Leder af Team børn i risiko
Deltagertype: Embedsmand/ Andet
Afdeling: Center for børn, unge og familie

Anne-Marie Nyborg

Kommune/Organisation/Firma: Svendborg Kommune
Titel: Leder
Deltagertype: Embedsmand/ Andet
Afdeling: UU-Sydfyn

Anne-Mette Semlov

Kommune/Organisation/Firma: Vordingborg Kommune
Titel: Afdelingsleder
Deltagertype: Embedsmand/ Andet
Afdeling: Børn og Familie

Anne-Mette Syberg Henriksen

Kommune/Organisation/Firma: Guldborgsund Kommune
Titel: Socialfaglig leder
Deltagertype: Embedsmand/ Andet
Afdeling: Børn & Familie

Annette Andersen

Kommune/Organisation/Firma: Region Sjælland
Titel: Programchef
Deltagertype: Embedsmand/ Andet
Afdeling: Broen til Bedre Sundhed

Annette Jensen

Kommune/Organisation/Firma: Vejle Kommune
Titel: Leder
Deltagertype: Embedsmand/ Andet
Afdeling: Bullerbo

Annette Lohmann

Kommune/Organisation/Firma: Glostrup Kommune.
Titel: Leder af de pædagogiske vejledere og psykologerne
Deltagertype: Embedsmand/ Andet
Afdeling: Center for familie og forebyggelse

Annette Rasmussen

Kommune/Organisation/Firma: Lolland Kommune
Titel: Distriktschef
Deltagertype: Embedsmand/ Andet
Afdeling: Skole og Dagtilbud

Annika Hermansen

Kommune/Organisation/Firma: Københavns Kommune Borgercenter Børn og Unge
Titel: Områdechef
Deltagertype: Embedsmand/ Andet
Afdeling: Borgercenter Børn og Unge Brønshøj-Husum-Vanløse

Anton Rasmussen

Kommune/Organisation/Firma: Ikast-Brande
Titel: Børne- og Familiechef
Deltagertype: Embedsmand/ Andet
Afdeling: Børne og familieafdelingen

Astrid Busck

Kommune/Organisation/Firma: Dit Rum, KABS VIDEN, Glostrup
Titel: Psykolog
Deltagertype: Embedsmand/ Andet
Afdeling: Dit Rum

Azael Larsen

Kommune/Organisation/Firma: Opholdsstedet Alrunen
Titel: Forstander
Deltagertype: Udstiller
Afdeling: Alrunen

Benedikte Jørgensen

Kommune/Organisation/Firma: Svendborg Kommune
Titel: Teamleder
Deltagertype: Embedsmand/ Andet
Afdeling: Familieafdelingen

Berit Yding Sørensen

Kommune/Organisation/Firma: HOME-START Familiekontakt
Titel: Landskoordinator
Deltagertype: Embedsmand/ Andet
Afdeling: Landssekretariat

Bess Lykke Sørensen

Kommune/Organisation/Firma: Vordingborg
Titel: Projektleder
Deltagertype: Embedsmand/ Andet
Afdeling: Jobcenter, Projekt Helhedsorienteret Familieindsats

Betina Holm

Kommune/Organisation/Firma: Aalborg kommune
Titel: afd.leder
Deltagertype: Embedsmand/ Andet
Afdeling: Børneinstitutionen Vesterlund

Bettina Bachmann Andersen

Kommune/Organisation/Firma: Kerteminde Kommune Døgninstitution Villaen
Titel: Koordinator
Deltagertype: Embedsmand/ Andet
Afdeling: Døgninstitution Villaen

Bettina Kristensen

Kommune/Organisation/Firma: Aalborg
Titel: Leder
Deltagertype: Embedsmand/ Andet
Afdeling: Udrednings- og opvækstspecialet

Kontakt vedr. konferencen's
Faglige del:
Susse Kolster, konsulent - skl@kl.dk 3370 3823

Praktiske del og deltagere:
Laila Christine Jensen, sekretær -  lcj@kl.dk, 3370 3292